Kilka dni temu, osoby niepełnosprawne wraz z naszymi asystentami, miały okazję uczestniczyć w dorocznym święcie kultury – Nocy Muzeów. O zmierzchu braliśmy udział w ulicznych pokazach, oglądaliśmy wystawy, projekcje i zabytkowe eksponaty. Wszystkim imprezom towarzyszyła wyjątkowa atmosfera kontaktu z interesującymi ludźmi i sztuką. 

Zaznanie życia nocnego wzbudziło wielkie emocje osób niepełnosprawnych, którym tego wieczoru pomagaliśmy w zwiedzaniu:

Pan Bartek: „To był mój pierwszy od dawien dawna wieczorny wypad na miasto. Nie miałem pojęcia, że mogą być takie tłumy! Ludzie uśmiechnięci, otwarci, cieszyłem się razem z nimi i przeżywałem to, co działo się wokół nas. Przekonałem się, że muzeum wcale nie jest nudne, kultura stała się dla mnie naprawdę ważna. Niecierpliwie czekam na kolejne tak ekscytujące propozycje ze strony Programu!”

Pani Ewa: „Tak realizowana promocja aktywności wnosi do naszego życia nie tylko radość z tych kilku godzin bycia jak inni, ale też sprawia, że mamy energię na cały kolejny tydzień, a może nawet miesiąc, zmagań z niepełnosprawnością!”

Wraz z asystentami nasi klienci odwiedzili Zamek Królewski, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Narodowe, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Etnograficzne, Plac Zamkowy, Nowe Miasto, Pałac Prezydencki i Zachętę.

Serdecznie dziękujemy całemu personelowi powyższych instytucji za udzielone nam wsparcie i iście, jak to określił jeden z asystentów, „królewskie traktowanie”.

Plakat Nocy Muzeów